Авторизация все шаблоны для dle на сайте newtemplates.ru скачать
Єдність громадянського сектору для налагодження дієвого контролю за владою, з метою недопущення дій, які порушують права громадян.
 
  • 11:05 – FRwL слышит зов ебать АЗОВ 
  • 19:17 – Ми скажемо вам правду 
  • 13:18 – Вовлечение пенсионеров для наполнения доходной части бюджета 
  • 20:58 – Ми вирішили розповісти вам правду 
  • 14:42 – Громадська спілка "НАЦІОНАЛЬНА АСАМБЛЕЯ УКРАЇНИ" вітає всіх з 30-річчям Незалежності України! 

Наше коло збираймо, час єднання настав! Преамбула до Форуму громадянського суспільства України

Наше коло збираймо, час єднання настав!  Преамбула до Форуму громадянського суспільства України
Напередодні знакової віхи національної історії – 25-ї річниці Незалежності України, вуличні простори і інформаційні поля України, за невикорінною традицією, будуть окуповані офіціозно-реліктовими виславляннями «величних звершень» і «амбітних планів» народу нашої Батьківщини.

Є думка, що гучна всеохопність подібних заходів, безпосередньо патронованих з вищих державно-політичних кабінетів і офісів служб внутрішньодержавного контролю, крім урочисто-меморіальної, матиме й іншу мету – запобігти свободі вираження спектру думок і громадянської позиції того-таки народу України, що накопичив купу претензій до владної «еліти» й сформованої нею сумнівної парадигми життя Особистості, Суспільства, Держави, Нації.

Втім, громада знає дієві способи сказати своє вільне слово упоперек PR-прийомам олігархократії.

Так, 29 липня 2016 р. у столичному конференц-залі «Nivki-hall» відбудеться Форум громадянського суспільства України – захід відкритого діалогічного типу, вже удруге (попередній – серпень 2015 р., м.Київ) ініційований згромадженням україноцентричних інституцій неурядового сектору, котрі усі працюють як у споріднених, так і в окремішніх сферах, водночас, поділяють ідейну платформу Революції Гідності та свідомі того, що її повноцінне втілення у життя наразі унеможливлено через владно-олігархічну змову та наступ реакційного режиму на права і свободи народу.

Зокрема, на Форум запрошені суб’єкти громадського, бізнесового, експертного, мас-медійного середовища, члени волонтерських спільнот та ветеранських братств триваючої визвольної війни на Сході України, що визнають безальтернативність шляху суспільної консолідації для порятунку країни від сповзання у прірву беззаконня і остаточного її знищення глитаями, характер і апетити яких, схоже, перевершують за своєю типологією пресловуту «злочинну владу».

І дійсно, маємо парадокс: 2 роки тому Майдан пробудив тектонічні хвилі у тілах і душах багатомільйонної Української нації, спонукав її до колективної позитивної громадянської дії, якій не було рівних у світі від початку ХХІ сторіччя, проте досі не створено (або вміло зашкоджено створенню) структур-репрезентантів всенародного самовираження.

ГО «Майдан» невдовзі хутко «розтягли по нитках», долучивши його яскраві постаті, не досвідчені у політичній еквілібристиці, до прохідних списків чинних парламентських партій, приспавши, спокусивши декого з них. Добровольчі батальйони, що увібрали сили Самооборони Майдану, були кинуті у горнило так званої АТО й життями, каліцтвами і безвісним зникненням тисяч кращих своїх бійців вберегли країну від ворожої потали. Наступний етап винищення пасіонарної частини військово-політичного крила Майдану – понині триваючі «тихі» репресії стосовно учасників боїв на територіях «ДНР-ЛНР», частина яких, з погляду влади, вже навіть є «терористами», а їх загал – витончено дискредитується у очах обивателів. Розсварено, фінансово знекровлено корупційним бєзпрєдєлом «реформаторських» урядів волонтерський рух, основний матеріально-технічний постачальник війська на переламі протистояння з РФ.

Євроінтеграційний вектор України практично знівельований, держава ж у нетрях Мінсько-Нормандського формату стала чи не більшим домініоном Росії, ніж за часів Януковича. Цей сумний перелік – не повний: Україна лишається асоційованим членом Союзу Незалежних Держав на чолі з Росією, зберігає повну юридичну силу т.зв. Великий договір про дружбу і стратегічне партнерство, забракло волі навіть увести візовий режим з нападником, адже до 2,5 млн. наших співгромадян легально (скільки інших – хтозна) працюють на просторах від Курська до Магадану. І ось уже «нєпобєдімо-лєгєндарний» русскій мір йде всеукраїнським хрестовим походом на Київ!

Відтак, перед лицем загроз, котрі ясно бачить кожен небайдужий до долі Батьківщини, і з огляду на потребу розрубати вузол протиріч, у який штучно уплутано державу її нинішніми поводирями, ініціатори та учасники ІІ Форуму громадянського суспільства України обстоюють необхідність здійснення таких принципових кроків:

- на державному рівні визнати РФ країною-агресором;

- законодавчо увести статус тимчасово окупованих територій;

- передбаченим порядком увести воєнний стан на прикордонних з агресором територіях;

- визнати нікчемними “Мінські домовленості”;

- виключити можливість проведення виборів на тимчасово окупованих територіях;

- забезпечити неухильне дотримання вимог ч.2 ст.157 Конституції України щодо заборони внесення змін до її тексту в умовах воєнного стану;

- здійснити комплекс юридично-правових процедур щодо агресора (розрив дипломатичних, торговельних і гуманітарних відносин, денонсація Угод і Договорів, припинення співпраці державних структур з офіційними структурами агресора);

- встановити на час дії умов воєнного стану спеціальний режим управління юридичними особами України, контрольні пакети яких належать державним та/або приватним суб’єктам РФ.

Саме на цьому підґрунті має бути сформульований смисловий фундамент майбутнього об'єднання патріотично налаштованих громадян, їх спільнот і організацій у загальногромадянський рух, що втілюватиме в життя справжні, а не «відкореговані» провладними пропагандистами Ідеї Майдану.

Інша похідна загальногромадянська задача, що дебатуватиметься на панелях Форуму, – уведення відповідних напрацювань експертів, політологів, юристів у рамки не лише вітчизняного, а й міжнародного правового поля, зокрема, шляхом ініціювання модернізації Основного закону, підготовки до укладання принципово нового Суспільного договору, що безваріантно закарбує примат державного суверенітету, національної безпеки, прав і свобод людини, інтересів суспільства, законності і правопорядку в Україні над корисливими приватно-комерційними, кланово-олігархічними, іноземними інтересами.

Саме така глибинна робота над зміною засадничих принципів життєдіяльності суспільства дає безліч можливостей для прояву творчої ініціативи нових, здорових, креативних сил Незалежної України, які, безумовно, виросли й зміцніли за минулі 25 років, однак через підступи і підніжки «рідної» влади – якою б розкраски та не була й з якими персоналіями не асоціювалася – щоразу позбавлялися шансів на професійну самореалізацію, соціальне визнання і політичні ліфти, як це, власне, відбувається у цивілізованих країнах розвиненої демократії, до клубу яких обрала шлях й наша Батьківщина.

Попри усі розчарування й втрати, включаючи трагічно-безповоротні – чи є в нас історичний шанс? Поза всяких сумнівів, так! Адже гідний і досягає кращого не той, хто вишукує «ворогів» і «заколотників» серед співвітчизників, братів по крові і духу, а той, хто здатен до порозуміння і об’єднання навіть із, нібито, чужими, інакшими, але шляхетними, розумними і самодостатніми.

«Спочатку вони тебе не помічають, потім сміються над тобою, потім побоюються тебе, надалі борються з тобою. А потім ти перемагаєш», – стверджував Махатма Ганді, лідер та ідеолог руху за незалежність Індії. Він-бо знав, що таке справжня перемога.

Іван Заліський - аналітик-експерт Національної Асамблеї України


Національна Асамблея України

 

22 грудня 2014 року на установчому засідання громадських організацій було прийнято рішення створити на паритетних засадах Національну Асамблею України. 

Метою якої є:
- розвиток громадського сектору України; 
- спільний захист прав, свобод та законних інтересів громадян; 
- встановлення громадського контролю за державним управлінням та державними фінансами; 
- підвищення ролі територіальних громад; 
- ефективна боротьба з корупцією та розкраданням державного майна та державних фінансів, тощо.

Контактний телефон:
(044) 233-73-88


  • Читається
  • Всі новини